OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (5 - 12 lutego 2016r.)

1. W poniedziałek we farze o godz. 1700 odbędzie się Verba Sacra Biblia Kaszubska. Tym razem zostanie przedstawiona Księga Koheleta.

2. Grupa Męska VERA VIRTU zaprasza mężczyzn na spotkanie w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. Natomiast we wtorek zapraszamy panów na próbę scholi gregoriańskiej.

3. W sobotę przypada dzień poświecony Matce Bożej Wejherowskiej. Zapraszamy na Msze św.
o godz. 800, 1200 i 1900. Po wieczornej Mszy św. modlitwa o uzdrowienie i błogosławieństwo lurdzkie. Po raz 25 w tym dniu obchodzić będziemy, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego. W naszym Sanktuarium o godz. 1000 Msza św. dla chorych i cierpiących z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia chorych. Wcześniej o 915 różaniec i okazja do spowiedzi dla chorych. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc chorym w dotarciu tego dnia do naszej świątyni.
W tym miejscu informujemy, że taką bezpłatną pomoc oferuje TAXI PLUS. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z korporacją.

4. W przyszłą niedzielę Msza św. dla FZŚ o godz. 1330, a po niej spotkanie formacyjne.

5. W dniach 6 – 13 maja br. organizowana jest pielgrzymka do Ziemi św. Koszt to 3600zł i 50 dolarów. Zapisy przy furcie. Bliższych informacji udziela o. Dariusz.

6. Nasza parafianka, dziesięcioletnia Roksana, uczennica szkoły podstawowej nr 6 potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie cukrzycy. Ulotki z prośbą o przekazanie na ten cel 1% podatku są wyłożone na stoliku pod chórem i przy furcie. W imieniu Roksany i jej rodziców dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

7. Na furcie jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy kwartalnik Ziemia św. w którym możemy przeczytać o Grobie Chrystusa i jego renowacji.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Barbarę Skrzypkowską (l. 66) z ul. Sikorskiego, Henryka Matyjasika (l. 84) z ul. Sikorskiego; (pogrzeby odbyły się we wtorek) oraz Łucję i Edmunda Klajnys (l. 63 i 64) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Idźmy i niech nasze światło świeci przed ludźmi, aby widzieli nasze dobre uczynki i chwalili Boga, Ojca całej ziemi.