OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 - 8 stycznia 2017r.)

1. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Zachęcamy całe rodziny do nawiedzania Bożego Dzieciątka w naszych żłóbkach – tu w kościele i na podwórku klasztornym za kościołem. Możemy również zobaczyć prezentację przedstawiającą klasztorne żłóbki na przestrzeni ostatnich siedemdziesięciu lat wyświetlaną na ekranach lub w internecie.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek, wyjątkowo, o 8.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego; naszą pamięcią chciejmy ogarnąć misjonarzy, szczególnie tych, którzy pochodzą z naszej parafii i naszego miasta. Msze św. według porządku niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło
na oznaczenie naszych drzwi. W tym dniu swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Kacper; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 8.00.

W sobotę o 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe.

3. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z powodu kolędy i święta Trzech Króli.

4. Misternicy Kaszubscy zapraszają wszystkich na Orszak Trzech Króli. Początek przy Pałacu Przebendowskich o godz. 13.30.

5. Składamy serdeczne podziękowanie Sponsorowi, który pragnie pozostać anonimowy, za zakup zestawu telewizyjnego do wyświetlania pieśni, który zainstalowany został na chórze.

6. Od jutra rozpoczynamy nasze duszpasterskie odwiedziny. Kolęda to okazja do modlitwy o błogosławieństwo dla domu i całej rodziny. Przygotowujemy stół, stawiamy krzyż, zapalone świece
i wodę święconą. Ofiary składane z racji kolędy przeznaczamy, jak w poprzednich latach, na dalsze prace remontowe kościoła i klasztoru. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedzielę o 14.30.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

w poniedziałek: ul. Kasprowicza, Matejki, Obrońców Westerplatte i Paderewskiego;

we wtorek: ul. Skibniewskiej i Sędzickiego, Sikorskiego nr. 2547, 6078, 80100, 103127, 102120 i 122148;

w środę: . ul. Sikorskiego 37, 39, 41 (nowe bloki), nr. 7173 A, 7577, 79101 i ul. ks. Roszczynialskiego;

w czwartek: ul. Odrębna, Krasickiego, Nowa, Brzozowa i Leśna;

w sobotę: Gniewowo;

w niedzielę: ul. Sikorskiego nr. 2258, 323, ul. Śmiechowska 34 A i 34 B oraz ul. Ofiar Grudnia ’70.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Franciszka Szulca (l. 65) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Idźmy, i tak jak Maryja, zachowujmy i rozważajmy w swoim sercu wszystko to, co usłyszeliśmy na tej liturgii. Przyjmijmy błogosławieństwo Boga.