OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (11 - 18 grudnia 2016r.)

1. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 6.25, a w soboty o 8.00. Dzieci i dorosłych zapraszamy z lampionami, a po Roratach na kubek kakao.

Do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na pomoc przy zorganizowaniu kolacji wigilijnej dla ubogich naszego miasta.

2. Przypominamy i zachęcamy wszystkim do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej w naszym Sanktuarium o godz. 18.30.

3. Od czwartku do soboty zapraszamy tylko mężczyzn na konferencje adwentowe pt. Narodziny Króla. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

3. W piątek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00.

4. Zbliża się czas przedświątecznej spowiedzi. W parafiach naszego dekanatu są ustalone terminy dyżurów. Zainteresowanych odsyłamy do gablotki i na stronę internetową.

5. Kolędę rozpoczniemy po nowym roku od strony Śmiechowa. Na stronie internetowej, na facebooku i w gablocie przed kościołem został umieszczony plan kolędy. Prosimy o zapoznanie się z tym planem.

6. Pod chórem i na furcie są do nabycia opłatki wigilijne i kratki świąteczne z naszym żłóbkiem. Przed kościołem natomiast Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i Tutki Miłosierdzia. Takie tutki należy wypełnić świątecznymi produktami żywnościowymi, a następnie przynieść na furtę. Tak przygotowane paczki trafią do potrzebujących.

7. Organizowana jest pielgrzymka po Sanktuariach Europy w dniach 16 – 28 sierpnia 2017r. Zainteresowanych odsyłamy do gabloty przed kościołem.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Stefanię Figlon (l. 87) z ul. Kasprowicza; (pogrzeb odbył się w środę). Wieczny odpoczynek…

Idźmy odważnie i radośnie, by głosić światu, że pośród nas stoi Ten, który daje prawdziwą radość, wolność, prawdę i obdarza błogosławieństwem Boga.