OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 - 11 grudnia 2016r.)

1. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 6.25, a w soboty o 8.00. Dzieci i dorosłych zapraszamy z lampionami, a po Roratach na kubek gorącego kakao.

Do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na pomoc przy zorganizowaniu kolacji wigilijnej dla ubogich naszego miasta.

2. Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn na spotkanie Męskiej Grupy.

3. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.25, 8.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. Tradycyjnie po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo przy figurze Niepokalanej.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia to także okazja, aby objąć modlitwą dzieci poczęte, a zagrożone śmiercią. Zachcemy do włączenia się w to dzieło pomocy najmniejszym. Przyrzeczenia duchowej adopcji można będzie złożyć w czasie Mszy św. o godz. 19.00.

4. Również w czwartek zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na Mszę św. z poświęceniem medalików o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę, z racji 11 –go dnia miesiąca, zapraszamy na Mszę św. przed Cudownym Obrazem o godz. 16.30 z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim.

6. Także w przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. i spotkanie dla FZŚ.

7. Pod chórem i na furcie są do nabycia opłatki wigilijne i kratki świąteczne z naszym żłobkiem. Przed kościołem natomiast Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i Tutki Miłosierdzia. Takie tutki należy wypełnić świątecznymi produktami żywnościowymi, a następnie przyniesc na furtę. Tak przygotowane paczki trafia do potrzebujących.

"Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego" (Mt 3,3). Oto nasze adwentowe zadanie, oto program naszego chrześcijańskiego działania. Na trud jego realizacji przyjmijmy teraz błogosławieństwo Pana.