OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27 XI - 04 XII 2016r.)

1. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Włączmy się w to czuwanie przez udział w Roratach, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 6.25, a w soboty o 8.00. Zachęcamy również do podejmowania adwentowych postanowień.

Prosimy rodziców o zachętę i pomoc dzieciom w dotarciu na Roraty oraz o pomoc w przygotowaniu lampionów. Chętne dzieci zapraszamy, po Roratach, do Domu Pielgrzyma na kubek gorącego kakao.

2. Jutro swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Florencjan; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 8.00.

3. Od wtorku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych. Będą to ostatnie odwiedziny przed świętami, dlatego dodatkowych chorych prosimy zgłosić przy furcie.

4. Od czwartku przyjmować będziemy intencje mszalne na I kwartał 2017r.

5. W piątek rozpoczniemy również Warsztaty Adwentowe. Niektóre z punktów warsztatowych są otwarte dla osób, które nie biorą udziału w tym wydarzeniu. I tak w piątek o godz. 20.45 konferencja i apel jasnogórski. W sobotę o 17.00 Msza św. z oprawą chorału gregoriańskiego, a w niedzielę Msza św. o godz. 13.30 i koncert uczestników warsztatów.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie, z tej racji przed kościołem odbędzie się zbiórka na ten cel.

8. Pod chórem i na furcie są do nabycia opłatki wigilijne i kratki świąteczne z naszym żłobkiem.

9. Przed kościołem Caritas rozprowadza wigilijne świece i Tutki Miłosierdzia. Takie tutki należy wypełnić je świątecznymi produktami żywnościowymi, a następnie oddać z powrotem na furtę. Tak przygotowane paczki trafia do potrzebujących.

10. Jutro o godz. 16.00 w kościele Chrystusa Króla Msza św. dziękczynna dla naszego Miasta i Powiatu pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Karola Walkowiaka (l. 74) z Gniewowa; (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Nie wiemy, kiedy powróci nasz Pan na ziemię. Czuwajmy więc, a błogosławieństwo Boga niech nas umocni w nadziei, że Pan nasz na pewno przyjdzie.