OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30.10 - 06.11.2016r.)

1. Dziękujemy Wam wszystkim za złożone dzisiaj ofiary na prace remontowe i za to, że wspieracie te dzieła modlitwą.

2. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 19.00. O godz. 12.30 nabożeństwo na starym cmentarzu, a o 13.30 procesja żałobna i Msza św. na nowym cmentarzu.

We wtorek (01.11) i środę (02.11) przez jednorazowe nawiedzenie kościoła można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Zyskując ten odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwę na intencje Ojca Świętego.

W dniach 1 – 8.11. można zyskać odpust zupełny za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę w ich intencji.

Wypominki prosimy składać w zakrystii lub przy furcie. Za tych zmarłych od 2 do 8. 11 o godz. 8.00 będzie odprawiana Msza św. i o 18.30 różaniec. Po Mszy św. o 8.00 procesja do krypt naszego kościoła, gdzie modlić się będziemy za zmarłych fundatorów, dobrodziejów, zakonników, pielgrzymów i naszych zmarłych.

3. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00 i 19.00.

W Dzień Zaduszny Msza św. w kaplicy cmentarnej o 9.30, a na starym cmentarzu o godz. 16.00.

4. W środę zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora. Początek w kościele o godz. 15.00., Natomiast  po wieczornej Mszy św. próba scholi gregoriańskiej.

5. W czwartek natomiast przypada Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o 17.00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. W czasie tej mszy zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych.

Również w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców i chrzestnych.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Wacławę Greszkiewicz (l. 63) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w czwartek) i Barbarę Ziółkowską (l. 80) z ul. Sędzickiego (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Idziemy obdarowani tą świętą Eucharystią i błogosławieństwem Boga, by jak Zacheusz szukać i znaleźć Chrystusa wśród dróg naszego życia.