OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (23 - 30 października 2016r.)

1. Dziękujemy za gest miłosierdzia dzieciom ze Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, które przeprowadziły akcję zbiórki żywności i przekazały je na potrzeby Kuchni św. Franciszka.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. Włączmy w nasze modlitwy sprawy misji, szczególnie misjonarzy pochodzących z naszego Miasta. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele misyjne.

3. Kończy się już różańcowy miesiąc. Zapraszamy na wspólny różaniec dzisiaj o godz. 16.00, a w tygodniu o 8.30 i 18.30.

4. W środę zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora. Początek w kościele o godz. 15.00.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu będziemy dziękowali Bogu: za naszą świątynię, która dokładnie 353 lat temu została oddana na służbę Bogu przez konsekrację, której dokonał bp Stanisław Domaniewski; za jej fundatorów, szczególnie Jakuba Wejhera i budowniczych oraz za tych, którzy dzisiaj troszczą się o jej piękno. Po Sumie o godz. 12.00 oddamy cześć Jezusowi Eucharystycznemu i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

To także ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na remont naszego kościoła i klasztoru.

6. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe z wyraźnie wypisanymi imionami prosimy składać przy furcie lub w zakrystii.

7. Czas modlitwy za naszych zmarłych, a wcześniej uroczystość Wszystkich Świętych przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości. Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii z okazji tzw. „święta Halloween” chcemy przypomnieć fakty dotyczące tego obchodu oraz naukę Kościoła.

Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii.

Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego.

8. W naszym Sanktuarium na początku grudnia odbędą się adwentowe Warsztaty Muzyczno – Liturgiczne. Informacje na ten temat wywieszone są w gablocie, na stronie internetowej oraz facebooku.

9. Na furcie jest do nabycia prasa katolicka, nasze kalendarze i cukierki – krówki św. Franciszka.

Nie zapominajmy nigdy o pokornej modlitwie, bo ona przenika obłoki. Nie zapominajmy nigdy o tym, że Bóg jest z nami i nam błogosławi, byśmy wypełnili swe powołanie jako misjonarze w swoich domach, w pracy, szkole, na ulicy…