WARSZTATY ADWENTOWE

Po II edycjach Wielkopostnych Warsztatów muzyczno-liturgicznych w Pakości, czas na kolejne ważne wydarzenie muzyczne w Prowincji św. Franciszka Zakonu Braci Mniejszych.

Tym razem zapraszamy Was do naszego Sanktuarium.

Razem z Franciszkańskimi Warsztatami Muzyczno - Liturgicznymi przygotowujemy wydarzenie o charakterze maryjnym i adwentowym. Z tejże racji wybraliśmy właśnie to miejsce.

Wydarzenie to ma na celu popularyzację naszych franciszkańskich miejsc w Prowincji św. Franciszka oraz kształcenie umiejętności muzycznych, zwłaszcza wokalnych uczestników.

Zaproszenie to kierujemy do wszystkich chętnych, a zwłaszcza dla zaangażowanych w muzykę liturgiczną.

Spotkanie to może być również wspaniała okazją do przeżycia kilku adwentowych dni skupienia w naszym Sanktuarium.

W naszym warsztatowym repertuarze dominować będzie tradycyjny, adwentowy chorał gregoriański. Pragniemy w ten sposób przybliżyć uczestnikom piękno muzycznej tradycji i pomóc im doświadczyć tego osobiście. Nie zabraknie również utworów czterogłosowych na chór mieszany.

Grono prowadzących składać się będzie z osób znanych m.in. z warsztatów w Pakości:

Maria Alexandrowicz (Poznań)
Klaudia Janicka (Bydgoszcz)
Jakub Bartkowiak (Wejherowo)

Konferencje wygłosi kustosz Kalwarii Pakoskiej i liturgista, o. dr Kamil Paczkowski OFM.

Jeżeli zainteresały Cię powyższe informacje i dysponujesz wolnym czasem na początku grudnia, zapraszamy Cię do zgłoszenia swojego uczestnictwa.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Oto link:

Formularze przesłane drogą elektroniczną trafiają do nas automatycznie i wszystkie wprowadzone dane zostają zapisane tylko dla naszych potrzeb organizacyjnych. Trzeba wypełnić wszystkie wymagane pola, aby poprawnie wysłać formularz.

UWAGA! Ponieważ dysponujemy w Domu Pielgrzyma 40 miejscami noclegowymi, można wykupić pakiet III z dwoma noclegami. Należy wtedy w zwyczajny sposób wypełnić formularz zgłoseniowy w Internecie oraz przelać na podane poniżej konto bankowe sanktuarium zaliczkę, w kwocie 70 zł, z dopiskiem "WARSZTATY". Wtedy, dopiero po otrzymaniu zaliczki wpisujemy Was na listę uczestników. W przypadku wybrania pakietu bez noclegów, nie trzeba przelewać zaliczki, lecz uiścić opłatę w dniu przyjazdu.

Koszty przedstawiają się następująco:
uczestnictwo - 20 zł, wyżywienie - 40 zł, koszt dwóch noclegów - 80 zł. W sumie pełen koszt uczestnictwa, to 140 zł. Szczegóły znajdziecie w formularzu zgłoszeniowym.

Czas nagli! Grudzień już niebawem, a liczba uczestników ograniczona! Gdy nie będziemy mogli przyjąć więcej uczestników poinformujemy Was o tym, prawdopodobnie otworzymy listę rezerwowych. Można zadawać nam pytania w formularzu, albo pisząc na adres mailowy: warsztatymuzyczne.ofm@gmail.com.

Termin zgłoszeń upływa w piątek 25 listopada.

Liczymy na waszą obecność!

"Do uzdrzeni!"

NR KONTA BANKOWEGO SANKTUARIUM:
BGŻ BNP PARIBAS 33 1600 1462 1837 4240 7000 0001