OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 - 25 września 2016r.)

1. Odpowiadając na apel Episkopatu Polski dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

2. W przyszłą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę. W tym dniu modlić się będziemy o świętość małżeństw i rodzin. Z tej racji każda Msza św. połączona będzie z odnowieniem ślubów małżeńskich. Prosimy, aby w miarę możliwości małżonkowie wraz ze swoimi dziećmi byli razem, w jednym miejscu, na Mszy św.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. O. Franciszka, którą odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 19.00. Wszystkich czcicieli Biedaczyny z Asyżu serdecznie zapraszamy.

4. Również w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

5. Przy naszym Sanktuarium i Parafii powstaje nowa grupa, która opieką duszpasterską obejmie mężczyzn. Wszystkich chętnych i odważnych mężczyzn zapraszamy na pierwsze spotkanie Męskiej Grupy w środę 28 września po wieczornej Mszy św. Dodatkowe informacje znajdują się w gablocie, na stronie internetowej i facebooku.

6. Informujemy, że w sobotę (01 października) od godz. 10.00 w Gniewowie, odbędzie się kwesta. Prosimy o pomoc dla naszego klasztoru i Kuchni św. Franciszka przez ofiarowanie płodów rolnych i artykułów spożywczych.

8. Dzisiaj w Parafii NMP Królowej Polski odbywa się festyn parafialny, a we farze koncert ewangelizacyjny. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie.

9. Na furcie klasztornej można nabyć prasę katolicką.

Nie możemy służyć Bogu i mamonie, dlatego przyjmijmy błogosławieństwo Boże, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy, ale by one służyły nam i naszym bliźnim.