OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (04 - 11 września 2016r.)

1. We wtorek organizujemy wyjazd do Swarzewa dla ludzi starszych i chorych. Wyjazd autokaru sprzed naszego kościoła o godz. 800.

2. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkania w Klubie Seniora w każdą środę o godz. 1500.

3. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy wyjeżdżają w październiku na pielgrzymkę do Ziemi św.

4. Chłopców od lat 7, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz wszystkich naszych ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 900.

5. W sobotę rozpoczniemy kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św., na który wszystkich zapraszamy. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów, nauczycieli i rodziców. W sobotę o godz. 1600 Droga Krzyżowa na Kalwarii – początek w naszym kościele, a po jej zakończeniu Msza św. przy kościele Trzech Krzyży. W niedzielę o 900 zbiórka pocztów sztandarowych, o 915 procesja z Najświętszym Sakramentem na Kalwarię i o 1000 Suma odpustowa. Po przyjściu procesji na Kalwarię młodzież z Bolszewa i Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych przedstawi pantomimę pt. 7 grzechów, która została przygotowana na Światowe Dni Młodzieży. Naszym uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Marek Barański, dyrektor gimnazjum salezjańskiego w Kniewie.

Z racji odpustu nie będzie w piątek Drogi Krzyżowej na Kalwarii. Czcicieli Męki Pańskiej zapraszamy na to nabożeństwo w sobotę, a w niedzielę nie będzie również Mszy św. o 1030.

6. Przyszła niedziela to również dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msza św.
o godz. 1630, sprawowana przed Cudownym Obrazem, połączona będzie z modlitwą o uzdrowienie
i błogosławieństwem lurdzkim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 1330 Msza św. dla FZŚ, a po niej spotkanie formacyjne.

8. W naszej wspólnocie witamy o. Bonusa Dąbrowskiego, który podejmuje pracę jako wikary domu. Życzymy mu, aby w tym domu i w jego posłudze towarzyszyła nieustanna opieka Pani Wejherowskiej.

9. Na furcie klasztornej można nabyć prasę katolicką. W Gościu polecamy artykuł o Matce Teresie z Kalkuty. Są również kalendarze i krówki.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę nowego konfesjonału. W ciągu ostatnich trzech tygodni zebraliśmy 869,20zł

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Annę Miler
(l. 81) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w piątek) i Brygidę Szyrlewską (l. 72) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się wczoraj). Wieczny odpoczynek…

Umocnieni darem Eucharystii, idźmy wraz z Chrystusem w naszą codzienność, świadcząc
o Nim i pomagając innym otworzyć się na Jego głos.