OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (03 - 10 lipca 2016r.)

1. Dzisiaj świętujemy kalwaryjski odpust Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na duszy i ciele. Polecajmy Pani Wejherowskiej naszych chorych i cierpiących oraz tych, którzy na co dzień opiekują się nimi w domach, szpitalach, hospicjach i domach pomocy społecznej.

2. Również dzisiaj rozpoczyna swoje wędrowanie z Helu przez Jasną Górę do Krakowa Kaszubska Piesza Pielgrzymka. Zapraszamy wszystkich chętnych na modlitewne czuwanie przed Cudownym Obrazem w godzinie apelu przez cały czas trwania pielgrzymki. Zachęcamy, aby ci, którzy nie mogą pielgrzymować, w tej godzinie łączyli się na modlitwie z pielgrzymami. Niech nasza wieczorna modlitwa apelowa będzie duchowym przygotowaniem na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem w naszej Ojczyźnie.

3. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek zapraszamy Czcicieli Męki Pańskiej na Drogę Krzyżową na Kalwarii.  Początek w kościele o godz. 16.00.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. dla FZŚ, a po niej spotkanie formacyjne.

6. Zgodnie z zarządzeniem władz zakonnych pracę w naszej wspólnocie rozpoczynają: o. Jesse Just, który przed laty pracował już w Wejherowie jako wikariusz, o. Franciszek Chodkowski, br. Symeon Barcz jako furtian, o. Dariusz Szymaniak i o. Kacper Grys, jako wikariusze parafialni. Serdecznie witamy Was w Wejherowie i życzymy opieki Pani Wejherowskiej w pracy duszpasterskiej.

7. Zwolniły się 2 miejsca na organizowaną przez nas pielgrzymkę do Ziemi św. w październiku tego roku. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Proboszczem.

8.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Bartosza Kierznikiewicza (l. 22) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w środę). Wieczny odpoczynek…

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i stańmy się siewcami Bożego pokoju we współczesnym świecie.