OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 - 26 czerwca 2016r.)

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o 8.00 i o 18.30, a w niedziele o 16.00.

2. W czwartek obchodzić będziemy Dzień Ojca; ogarnijmy Ich naszą wdzięcznością i modlitwą.

3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. według porządku codziennego. Z racji zakończenia roku szkolnego uczniów naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 800.

4. W przyszłą niedzielę kolekta na prace remontowe. Za zrozumienie, ofiarność i życzliwość już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

5. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 w czasie której dziękować będziemy tym Braciom, którzy zgodnie z listem posłuszeństwa O. Prowincjała, kończą pracę w naszej wspólnocie.

6. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Chcemy dobrze ugościć Pielgrzymów, którzy przybędą na to wydarzenie, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich o pomoc w zbiórce żywności, która będzie rozdawana pielgrzymom. Prosimy przede wszystkim o wodę w małych butelkach, czekolady, ciastka, batoniki oraz takie produkty, które mogą stać się drugim śniadaniem. Nie zbieramy produktów do gotowania. Kosz na ten cel jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Za okazana pomoc dziękujemy.

7. Z racji Dni Młodzieży Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę, w tym roku wyjątkowo rozpocznie się w niedzielę 03 lipca i zakończy w Krakowie spotkaniem z Ojcem świętym. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich chętnych na modlitewne czuwanie przed Cudownym Obrazem w godzinie apelu przez cały czas trwania pielgrzymki. Zachęcamy, aby ci, którzy nie mogą pielgrzymować, w tej godzinie łączyli się na modlitwie z pielgrzymami.

8. Obchodzimy Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Z tej racji zachęcamy do odnowienia staropolskiego zwyczaju umieszczania w naszych domach kropielniczek z wodą święconą. I to nie po to, aby był to kolejny element dekoracyjny, ale aby przypominała nam o powinnościach wynikających z chrztu. Czyńmy znak krzyża wodą święconą wychodząc lub wchodząc do naszych domów. Kropmy tą wodą nasze mieszkania i warsztaty pracy. Bądźmy Kościołem domowym w którym zawsze obecny jest i działa Bóg. Takie kropielniczki możemy nabyć dzisiaj przed kościołem w cenie 15 zł.

Idźmy za Jezusem, który nam teraz błogosławi w codzienne życie. Tylko z Nim możemy dotrzeć do domu Ojca.