OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (12 - 19 lipca 2016r.)

1. Przypominamy, że trwa Rok Święty Miłosierdzia, w którym możemy czerpać z duchowego skarbca Kościoła i zyskiwać odpusty w kościołach jubileuszowych, wyznaczonych przez biskupa. Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami, czyli spowiedź i Komunia św., jeden raz dziennie, ofiarowując go w intencji własnej lub za zmarłych. Dodatkowymi warunkami są: przejście przez Drzwi Święte (w naszym Sanktuarium to drzwi główne do kościoła, a na Kalwarii – Pałac Piłata); uczestnictwo we Mszy św.; refleksja nad miłosierdziem; odmówienie Wierzę w Boga i modlitwa za Ojca Świętego.

Kościołem jubileuszowym w naszym mieście jest również kościół Chrystusa Króla oraz miejsce mordu hitlerowców na Polakach w lasach piaśnickich.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o 8.00 i o 18.30, a w niedziele o 16.00.

3. Jutro przypada święto św. Antoniego z Padwy. Msze św. ku czci Świętego o 6.30, 8.00 i 19.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 19.00 udzielać będziemy błogosławieństwa dzieciom i rozdawać poświecone chlebki św. Antoniego.

4. W piątek przypada wspomnienie św. br. Alberta. Dla sióstr albertynek to święto patronalne. Pamiętajmy w modlitwie o Nich i Ich posługach w naszym mieście.

5. Również w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

6. W przyszłą niedzielę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Gerwazy; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 8.00.

7. Zbliża się odpust Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na duszy i ciele. Z programem uroczystości możemy zapoznać się w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej i facebooku

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Ryszarda Słowy (l. 59) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Pokrzepieni i nakarmieni darami z nieba, idźmy w naszą codzienność z orędziem Bożej miłości i przebaczenia. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do miłości Jezusa, abyśmy również i my potrafili kochać i przebaczać tak jak Jezus.