OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (01 - 08 maja 2016r.)

1. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o solidarność z ofiarami konfliktu na Ukrainie dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii św. Do czwartku włącznie przeżywać będziemy tradycyjny Biały Tydzień – Msza św. dla dzieci o godz. 19.00, a wcześniej o 18.30 nabożeństwo majowe. Dzieci komunijne i młodsze zapraszamy na próbę sypania kwiatków w czwartek o 17.15.

3. Rozpoczęliśmy najpiękniejszy maryjny miesiąc. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 i o 18.30, a w niedziele o 16.00.

4. Od poniedziałku do środy przypadają dni krzyżowe połączone z modlitwą błagalną o dobre urodzaje; po Mszy św. o godz. 8.00 procesja do krzyża misyjnego.

5. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku świątecznego: o 6.30, 8.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej. Z racji powitań pielgrzymów nie będzie w tym dniu dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00. W sobotę o 8.00 Msza św. dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W czwartek odwiedzimy naszych chorych, również tych, których odwiedzamy w piątek.

7. Przed nami odpust Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Pięknym zwyczajem jest wyjście naprzeciw przychodzącym Gościom. Chciejmy ten zwyczaj podtrzymać i uczestniczyć w powitaniach Pątników przybywających do naszego Sanktuarium. Przez bliskość Kalwarii nie czujmy się zwolnieni z udziału w sobotnich Obchodach kalwaryjskich o godz. 14.00. Dla młodzieży i nie tylko w sobotni wieczór w parku koncert zespołu New life’m. Bądźmy „pierwszymi” na niedzielnej Sumie odpustowej o 10.00, której przewodniczyć będzie ks. bp Zbigniew Zieliński. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

W związku z odpustem nie będzie Mszy św. w niedzielę o 10.30.

8. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę nowego konfesjonału. W minionym tygodniu zebraliśmy kwotę 639,70, zł. Skarbonka na ten cel znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Stefana Chmielewskiego (l. 76) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się we wtorek) i Marię Maciejewską (l. 80) z ul. Brzozowej (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Na świadczenie o miłości Jezusa wobec nas w dzisiejszym świecie, przyjmijmy błogosławieństwo Boga Ojca, Syna i Ducha – Pocieszyciela.