OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24.04 - 01.05.2016r.)

1. Dziękujemy alumnom z naszego seminarium we Wronkach za wspólną modlitwę za powołanych i o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Przed kościołem możemy wesprzeć materialnie nasze franciszkańskie seminarium.

2. Dzisiaj także w naszej archidiecezji odbywa się akcja Pola Nadziei na rzecz ludzi nieuleczalnie chorych na raka i wspierająca hospicja.

3. Jutro przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 8.00 udamy się w procesji do krzyża misyjnego, gdzie modlić się będziemy o urodzaje.

4. We wtorek – trzeci dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.

5. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6. We wtorek i środę o godz. 17.00 próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

7. W sobotę uroczystość Pierwszej Komunii św. w czasie Mszy św. o 10.00. Za wstawiennictwem Maryi wypraszajmy dla tych dzieci, ich rodziców i rodzeństwa łaskę jeszcze głębszego zjednoczenia z Jezusem.

W niedzielę dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą we Mszy św. o 10.30, dlatego prosimy pozostałych parafian, aby wybrali inną godzinę Mszy św.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 8.00 i o 18.30. Zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej.

Przypominamy również, że na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej, w litanii loretańskiej, po wezwaniu: Matko łaski Bożej, dodajemy wezwanie: Matko Miłosierdzia.

9. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka i Episkopatu Polski o solidarność z ofiarami konfliktu na Ukrainie w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ten cel.

10. Prosimy o zapoznanie się z programami odpustowymi. Przeżyjmy dobrze ten czas łaski dany nam od Pana, szczególnie w tym Roku Świętym. Wszyscy jesteśmy gospodarzami tego Sanktuarium i do nas należy również pielęgnowanie odpustowych tradycji, dlatego zwracamy się do wszystkich, którym leży na sercu dobro Sanktuarium o pomoc w noszeniu feretronów, sztandarów i nagłośnienia. Wszystkich, którzy chcą poświęcić się tej posłudze zapraszamy na spotkanie organizacyjne jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

11. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za złożone ofiary na budowę nowego konfesjonału. W minionym tygodniu zebraliśmy kwotę 427,10 zł. Skarbonka na ten cel znajduje się przy ołtarzu sw. Antoniego.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Wacławę Lesner (l. 85) z ul. Paderewskiego (pogrzeb odbył się wczoraj). Wieczny odpoczynek…

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie towarzyszy nam w codziennej pielgrzymce do nieba.