OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 - 17 kwietnia 2016r.)

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy Tydzień Biblijny. To kolejna okazja, aby w naszych sercach i rodzinach odnowić przymierze z Bogiem. Wyłóżmy Pismo św. w najważniejszym miejscu mieszkania, zapalmy świece i odczytajmy codziennie fragment, który nam podpowiada rozum i serce. Niech słowa Jezusa z Ewangelii: Pokój wam! zapadną w nasze serca jako zapewnienie, że Bóg jest z nami, że wprowadza ład w nasze życie i nim kieruje.

2. Jutro przypada dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 12.00, a o 19.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek rozpoczniemy nowennę przed świętem św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 oraz nabożeństwo o 18.30.

4. We wtorek i środę o godz. 17.00 próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

5. W środę zapraszamy wszystkich chętnych do Klubu Seniora. Rozpoczęcie wspólną modlitwą w kościele o godz. 15.00, a następnie spotkanie w Domu Pielgrzyma.

6. W czwartek przypada 1050. rocznica Chrztu Polski. Wspominając to ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny pamiętajmy w modlitwach o naszej chrześcijańskiej tożsamości. W tym dniu zapraszamy w Godzinie Miłosierdzia na koronkę i różaniec w intencji dziękczynnej.

7. Dzieci z naszej scholi zapraszamy na próbę w niedzielę o 9.45.

8. Dziękujemy Państwu Barbarze i Ryszardowi Zielińskim z Gniewowa za ofiarowanie kolejnych roślin, które upiększają teren wokół zabudowań klasztornych.

9. Ponawiamy naszą prośbę o pomoc w powstaniu nowego konfesjonału. W minionym tygodniu zebraliśmy kwotę 737,50 zł na ten cel. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za złożone ofiary.

10. Od wczoraj w konwikcie św. Leona trwa kurs przedmałżeński.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Bogumiłę Kaschuba (l. 61) z ul. Sikorskiego i Agnieszkę Lisius (l. 86) z ul. Przebendowskiego (pogrzeby odbyły się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Pokrzepieni spotkaniem z Chrystusem, pójdźmy za Nim w codzienne życie. świadkami Zmartwychwstałego we współczesnym świecie. Niech błogosławieństwo Boże prowadzi nas przez kręte drogi życia, abyśmy całym sercem i duszą świadczyli o miłości Bożej, która został objawiona w Jezusie.