OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 - 27 marca 2016r.)

1. Jako opiekunowie Kalwarii razem z Misternikami zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na Misterium Męki Pańskiej – początek przy kaplicy Piłata.

Dzisiaj jeszcze Gorzkie żale o 13.30.

2. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.

3. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi: w poniedziałek w Parafii NMP Królowej Polski, we wtorek we farze, w naszym kościele w środę w godz. 8.00 - 10.00, 16.00 - 18.00 i 18.30 - 20.00. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty do Wielkiej Środy, aby móc w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym.

4. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TRIDUUM PASCHALNYM. Codziennie o 7.00 Gorzkie Żale i jutrznia o 8.00.

W Wielki Czwartek: o 16.00 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ – Droga Pojmania – początek w kościele; o godz. 19.00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”; zakończenie adoracji o 22.00.

W Wielki Piątek: o 10.00 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ – początek przy kaplicy Piłata; o godz. 15.00 CEREMONIE i Droga Krzyżowa na Kalwarii i w kościele, zakończenie adoracji o 24.00.

W Wielką Sobotę: w godzinach 10.00 – 16.00 poświęcenie potraw (co pół godziny), w Gniewowie o 15.00. O godz. 20.00 WIGILIA PASCHALNA – poświęcenie ognia i Paschału oraz Msza św. z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św. (przynosimy ze sobą świece).

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę zalecany jest post jakościowy, czyli powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych.

Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiać będziemy: w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 15.00, a w pozostałe dni po Mszy św. o 8.00 i 15.00.

Ofiary składane do skarbonki przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Sanktuariów w Ziemi Świętej.

W Niedzielę Zmartwychwstania: o 6.00 PROCESJA I MSZA ŚW. REZUREKCYJNA. Msze św. od godz. 915 jak w każdą niedzielę.

5. Również w przyszłą niedzielę kolektę przeznaczamy na prace remontowe. Za zrozumienie i złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

6. Wydaliśmy już kalendarz na 2017 rok. Zachęcamy do nabycia naszego kalendarza. Został również wydany nowy modlitewnik specjalnie na Rok Miłosierdzia z miejscami jubileuszowymi w Wejherowie, czyli naszym Sanktuarium i Sanktuarium Piaśnickim. Cena modlitewnika to 8zł. Są jeszcze świece – paschaliki na stół wielkanocny.

7. Ponawiamy prośbę o noclegi dla młodzieży z Symfonicznej Orkiestry z Mińska. Zapisy na furcie.

Prośmy Boga o błogosławieństwo i łaskę, abyśmy z nadzieją wkroczyli w Wielki Tydzień rozważając tajemnicę uniżenia i wywyższenia Jezusa. Prośmy Boga, abyśmy nigdy nie wzgardzili miłością Jezusa, która wyraziła się przez Krzyż – znak pojednania i zbawienia.