OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28.02 - 06.03.2016r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 13.30.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii. W Godzinie Miłosierdzia Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. Około 16.00 wspólne wyjście na Kalwarię.

W kościele Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą być na Kalwarii o 8.30, 16.00 i 18.30.

W sobotę, w kościele o 18.30, nabożeństwo Dróżek Matki Bożej.

2. Od wtorku przyjmować będziemy intencje mszalne na II kwartał.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek Ks. Abp Metropolita Gdański udzieli bierzmowania młodzieży z naszego gimnazjum w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o 19.00. Intencje mszalne przyjęte na godz. 19.00 zostaną odprawione w czasie bierzmowania. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o 20.00.

Z racji I piątku miesiąca dzieci zapraszamy wyjątkowo na Mszę św. o 15.00.

W czwartek i piątek tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych. Będą to ostatnie odwiedziny przed świętami, dlatego dodatkowych chorych prosimy zgłosić na furcie.

W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne ćwiczenia, które poprowadzi o. Hieronim Stypa z Wronek. W tym samym czasie odbywać się będą rekolekcje szkolne. Program wywieszony jest w gablocie, na stronie internetowej i facebook Zaplanujmy sobie czas, by te rekolekcje ożywiły naszą wiarę, nadzieję i miłość.

6. Dzieci, które śpiewają i chcą śpiewać w naszej scholi zapraszamy na próbę w niedzielę o 9.45.

7. W naszej Prowincji zakonnej trwa peregrynacja Relikwii Krzyża św. W sobotę i niedzielę Relikwie te będą w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej. Po każdej Mszy św. będzie możliwość Ich uczczenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Pragniemy Was poinformować, że papież Franciszek mianował Misjonarzami Miłosierdzia dwóch naszych współbraci: o. Arnolda i o. Tarsycjusza. Mogą oni udzielać rozgrzeszenia z grzechów zastrzeżonych Stolicy Apostolskiej. Dekrety te są wywieszone w gablocie pod chórem.

9. W Roku Świętym Miłosierdzia organizujemy pielgrzymkę do Ziemi św. w terminie 14 – 21 października. Koszt to 1400zł i 550$. Bliższych informacji udziela  o. Proboszcz. Zapisy przy furcie.

10. Przed kościołem lub na furcie można nabyć książki: o. prof. Adama Sikory Kalwaria Wejherowska i Miejsca święte Jerozolimy oraz tomik poezji i prozy Uzdrowienie. Notatnik, o. Tarsycjusza Krasuckiego. Są również świece – paschaliki na stół wielkanocny, kartki świąteczne i ładnie wydaną książeczkę Wszystko o Wielkanocy z dobrymi informacjami, a także przepisami w cenie 5zł.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Ryszarda Szymenderskiego (l. 79) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w czwartek) i Józefa Lidzbarskiego (l. 86) z ul. Kasprowicza (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Posileni Sakramentem zbawienia idźmy w codzienne życie, niech błogosławieństwo Boga umocni naszą wiarę w Tego, który oddał za nas życie na drzewie krzyża, tylko dlatego, abyśmy my mieli życie, które nigdy się nie kończy.