OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 - 28 lutego 2016r.)

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem o 13.30, a po nich Msza św.

W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową na Kalwarii. W Godzinie Miłosierdzia Msza św., uczczenie Relikwii Krzyża św. i około 16.00 wspólne wyjście na Kalwarię. Przed tą Mszą św., śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej. Natomiast w kościele Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą być na Kalwarii o 8.30, 16.00 i 18.30.

W tym dniu do naszego Sanktuarium z pielgrzymką przybędzie siostry szarytki z Prowincji Chełmińsko – Poznańskiej.

W sobotę, w kościele o 18.30, nabożeństwo Dróżek Matki Bożej.

2. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw za misje. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom Ad gentes.

3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe naszego klasztoru. Za złożone na ten cel ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

4. Dzieci, które śpiewają i chcą śpiewać w naszej scholi zapraszamy na próbę w niedzielę o 9.45 i na Mszę św. o 10.30.

5. Kuria Metropolitalna wyznaczyła kalendarz bierzmowań. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie 3 marca o godz. 18.00. W tym dniu gościć będziemy ks. abpa Sławoja Leszka Głódzia. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o 19.00,a intencje mszalne przyjęte na tą godzinę zostaną odprawione w czasie bierzmowania o 18.00.

6. W gablocie, na stronie internetowej i facebooku jest już plan rekolekcji parafialnych i szkolnych. Zaplanujmy sobie czas, by te rekolekcje przygotowały nas jeszcze bardziej na zbliżające się święta i ożywiły naszą wiarę.

7. Przed kościołem lub na furcie można nabyć książki: o. prof. Adama Sikory Kalwaria Wejherowska i Miejsca święte Jerozolimy oraz tomik poezji i prozy Uzdrowienie. Notatnik, o. Tarsycjusza Krasuckiego. Są również świece – paschaliki na stół wielkanocny.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Eugenię Peplińską (l. 83) z ul. Podgórnej (pogrzeb odbył się w poprzednią sobotę). Wieczny odpoczynek…

Niech błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy, otworzy nas na działanie Boga w naszym życiu. Dostrzeżmy Boga w naszej pokutnej codzienności i powierzajmy Panu to, co nas trapi i niepokoi, ale też i to, co nas raduje.