OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 - 21 lutego 2016r.)

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 13.30, a po nich Msza św.

W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową na Kalwarii. W Godzinie Miłosierdzia Msza św., uczczenie Relikwii Krzyża św. i około 16.00 procesyjne wyjście.

Natomiast w kościele Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą być na Kalwarii o 8.30, 16.00 i 18.30.

Przed Mszą św. o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania Godzinek ku czci Męki Pańskiej.

W tym dniu do naszego Sanktuarium z pielgrzymką przybędzie Przeorat św. Stanisława.

W sobotę, w kościele, nabożeństwo Dróżek Matki Bożej o godz. 18.30.

2. We wtorek o godz. 18.00 w Pałacu Przebendowskich odbędzie się prezentacja nowego tomiku poezji i prozy pt. Uzdrowienie. Notatnik, o. Tarsycjusza Krasuckiego. Serdecznie zapraszamy, a już dzisiaj przy stoisku z prasą katolicką można go nabyć w cenie 20 zł.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Jakuba Wejhera i Jego rodzinę w 359. rocznicę śmierci oraz o błogosławieństwo Boże dla naszego Miasta. Uroczystości z udziałem władz Miasta, przedstawicieli Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego i pocztów sztandarowych rozpoczną się modlitwą i złożeniem kwiatów w krypcie rodziny Wejherów o godz. 11.45.

4. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski przyszła niedziela będzie dniem modlitw za misje. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom Ad gentes.

5. W miniony poniedziałek został podpisany akt miedzy Misternikami Kaszubskimi a naszym Klasztorem w celu podjęcia inicjatyw zmierzających do utrwalenia śpiewu pasyjnego wykonywanego w czasie obchodów kalwaryjskich. Dlatego zwracamy się do wszystkich, szczególnie mężczyzn z dobrym głosem, którzy kiedyś śpiewali lub śpiewają o pomoc w nagraniu pieśni kalwaryjskich. Nagranie odbędzie się w sobotę 12 marca o godz. 15.00 w kościele Trzech Krzyży na Kalwarii.

6. Przed kościołem można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny, świece te również można przynieść na Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę. Nabywając tę świecę wspieramy najuboższych posilających się w Kuchni Św. Franciszka.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Edwarda Kędziora (l. 61) z ul. Leśnej (pogrzeb odbył się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Niech Boże błogosławieństwo które za chwilę przyjmiemy prowadzi nas na drogach życia, abyśmy zawsze i wszędzie wybierali Jezusa, który jest Jedynym gwarantem naszego zbawienia.