OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (31.01 - 07.02.2016r.)

1. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00.

To także dzień modlitw w intencji powołanych do życia konsekrowanego. Chcemy pamiętać w szczególny sposób o tych, którzy pragną swoim życiem naśladować Jezusa ubogiego, czystego i posłusznego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na pomoc zakonom kontemplacyjnym w naszej archidiecezji: siostrom benedyktynkom w Żarnowcu, karmelitankom w Gdyni i Suchej Hucie oraz betlejemitkom w Grabowcu.

2. W środę z racji wspomnienia św. Błażeja po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa tegoż Świętego przeciw chorobom gardła.

3. W piątek natomiast z racji wspomnienia św. Agaty po Mszach św. świecić będziemy chleb, sól i wodę ku czci tej Świętej, która jako Patronka ma chronić od pożarów, powodzi i innych niebezpieczeństw.

W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy rodziców i chrzestnych na spotkanie przed chrztem.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna na którą zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania. Po niej spotkanie formacyjne. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych.

5. zapraszamy wszystkie dzieci, która chcą śpiewać w naszej scholi na próbę w niedzielę o godz. 9.30 a potem na Mszę św. o 10.30.

6. Jutro we farze o godz. 17.00 odbędzie się Verba Sacra Biblia Kaszubska. Tym razem zostanie przedstawiona Księga Wyjścia.

7. Zbliżają się obchody Światowego Dnia Chorego, które obchodzić będziemy  w czwartek 11 lutego. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą do opiekunów, aby pomogli chorym tego dnia dotrzeć na modlitwę do świątyni.

8. Na furcie jest już świeża dostawa cukierków – krówek św. Franciszka. Dochód z ich sprzedaży jest formą cegiełki na prowadzone przez nas prace remontowe w kościele i klasztorze. Krówki są do nabycia przy furcie w cenie 4 zł za pudełko. Serdecznie zachęcamy.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy je światu, który odwraca się od Boga. Bądźmy prorokami Bożej miłości we współczesnym świecie, niech również inni ludzie poznają Chrystusa przez świadectwo naszego życia.