ODPUST ZUPEŁNY z racji Roku Życia Konsekrowanego

W związku z Rokiem Życia Konsekrowanego Ojciec Święty Franciszek przyznał kościołowi katedralnemu i wszystkim kościołom klasztornym, przywilej odpustu zupełnego, który możemy uzyskiwać za nawiedzenie tegoż kościoła i publiczne odmówienie Liturgii Godzin lub przynajmniej przez odpowiedni okres czasu „oddać się pobożnym rozważaniom”, które także powinny być zakończone Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary oraz modlitwą do Matki Bożej.

Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach papieża), można ofiarować za siebie lub za zmarłych w czyśćcu, aż do 2 lutego 2016r.

Zatem odpust ten mozemy zyskać nawiedzając nasze Sankuarium.

Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy brewiarzowej w czasie Jutrzni o godz. 7.20 i Nieszporów o 17.30.